21AT5/20-2 – 6MM MPB PULLEY-BELT WIDTH 10MM
21AT5/20-2
6MM MPB PULLEY-BELT WIDTH 10MM
Pitch
5mm
Width
21mm
# of Teeth
20
Length
1500mm
Width
100mm
Pitch
5mm
METRIC TIMING BELT – AT5——
340mm
100mm
5mm
n/a
480mm
100mm
5mm
96
545mm
100mm
5mm
109
780mm
100mm
5mm
156
860mm
100mm
5mm
172
975mm
100mm
5mm
195
OPEN END METRIC BELTING
100mm
5mm
Backorder
1050mm
10mm
5mm
210
1125mm
10mm
5mm
225
1500mm
10mm
5mm
300
2000mm
10mm
5mm
400
225mm
10mm
5mm
45
255mm
10mm
5mm
51
275mm
10mm
5mm
55
Backorder
280mm
10mm
5mm
56
300mm
10mm
5mm
60
330mm
10mm
5mm
66
340mm
10mm
5mm
68
375mm
10mm
5mm
75
390mm
10mm
5mm
78
420mm
10mm
5mm
84
450mm
10mm
5mm
90
455mm
10mm
5mm
91
480mm
10mm
5mm