1020H062 – TIMING BELT 204T
1020H062
TIMING BELT 204T
In Stock
as of 5 hours ago
Length
102.0"
Pitch
0.50"
Width
0.62"
Profile
H
# of Teeth
204
# of Ribs
Material/Construction
Neoprene Rubber with Fiber Glass Cord
Other Parts Matching Profile H
Item #
Description
TIMING BELT 200T
Profile
H
Length
100.0"
Width
0.37"
Pitch
0.50"
Teeth
200
Ribs
Material
Description
TIMING BELT 200T
100.0"
0.50"
0.50"
Teeth
200
Ribs
Material
100.0"
0.75"
0.50"
100.0"
1.00"
0.50"
100.0"
10.25"
0.50"
100.0"
1.25"
0.50"
100.0"
1.5"
0.50"
100.0"
2.00"
0.50"
100.0"
2.75"
0.50"
100.0"
3.00"
0.50"
100.0"
30mm
0.50"
100.0"
4.00"
0.50"
100.0"
4.75"
0.50"
100.0"
5.00"
0.50"
100.0"
6.00"
0.50"
100.0"
8.00"
0.50"
TIMING BELT 204T
102.0"
0.50"
0.50"
204
102.0"
0.75"
0.50"
102.0"
1.00"
0.50"
102.0"
1.5"
0.50"
102.0"
2.00"
0.50"
102.0"
2.5"
0.50"
102.0"
3.00"
0.50"
102.0"
4.00"
0.50"
102.0"
4.44"
0.50"