1000-5M15 – HTD TIMING BELT 200T
1000-5M15
HTD TIMING BELT 200T
In Stock
as of 4 hours ago
Length
1000mm
Pitch
5mm
Width
15mm
Profile
5M
# of Teeth
200
# of Ribs
Material/Construction
Polychloroprene Rubber with Fiber Glass Cord
Other Parts Matching Profile 5M
Item #
Description
HTD TIMING BELT 200T
Profile
5M
Length
1000mm
Width
9mm
Pitch
5mm
Teeth
200
Ribs
Material
Description
1000mm
10mm
5mm
Teeth
Ribs
Material
1000mm
12mm
5mm
1000mm
120mm
5mm
1000mm
14mm
5mm
1000mm
17mm
5mm
1000mm
18mm
5mm
1000mm
20mm
5mm
1000mm
24.5mm
5mm
1000mm
25mm
5mm
1000mm
250mm
5mm
Backorder
1000mm
30mm
5mm
1000mm
35mm
5mm
1000mm
40mm
5mm
1000mm
44mm
5mm
1000mm
45mm
5mm
1000mm
50mm
5mm
1000mm
55mm
5mm
HIGH TORQUE TIMING BELT 205T
1025mm
9mm
5mm
205
HIGH TORQUE TIMING BELT 205T
1025mm
10mm
5mm
205
1025mm
15mm
5mm
1025mm
18mm
5mm
1025mm
20mm
5mm
1025mm
25mm
5mm
1025mm
30mm
5mm