100T5-940 – METRIC TIMING BELT 188T
100T5-940
METRIC TIMING BELT 188T
In Stock
as of 10 hours ago
Length
940mm
Pitch
5mm
Width
100mm
Profile
T5
# of Teeth
188
# of Ribs
n/a
Material/Construction
Urethane with Steel Cord
Other Parts Matching Profile T5
Item #
Description
METRIC TIMING BELT 220T
Profile
T5
Length
1100mm
Width
100mm
Pitch
5mm
Teeth
220
Ribs
n/a
Description
METRIC TIMING BELT
185mm
100mm
5mm
Teeth
37
Ribs
METRIC TIMING BELT 52T
260mm
100mm
5mm
52
METRIC TIMING BELT 59T
295mm
100mm
5mm
59
METRIC TIMING BELT 60T
300mm
100mm
5mm
60
METRIC TIMING BELT 66T
330mm
100mm
5mm
66
METRIC TIMING BELT 73T
365mm
100mm
5mm
73
METRIC TIMING BELT 80T
400mm
100mm
5mm
80
METRIC TIMING BELT 84T
420mm
100mm
5mm
84
METRIC TIMING BELT 90T
450mm
100mm
5mm
90
METRIC TIMING BELT 100T
500mm
100mm
5mm
100
METRIC TIMING BELT 112T
560mm
100mm
5mm
112
METRIC TIMING BELT 122T
610mm
100mm
5mm
122
METRIC TIMING BELT 132T
660mm
100mm
5mm
132
METRIC TIMING BELT 150T
750mm
100mm
5mm
150
METRIC TIMING BELT 156T
780mm
100mm
5mm
156
METRIC TIMING BELT 163T
815mm
100mm
5mm
163
METRIC TIMING BELT 168T
840mm
100mm
5mm
168
METRIC TIMING BELT 198T
990mm
100mm
5mm
198
OPEN END METRIC BELTING
100mm
5mm
Backorder
METRIC TIMING BELT 100T
500mm
101mm
5mm
100
METRIC TIMING BELT 163T
815mm
101mm
5mm
163
METRIC TIMING BELT 52T
260mm
102mm
5mm
52
METRIC TIMING BELT 56T
280mm
102mm
5mm
56
METRIC TIMING BELT 90T
450mm
102mm
5mm