424XL025 – TIMING BELT 212T
424XL025
TIMING BELT 212T
In Stock
as of 18 hours ago
Length
42.4"
Pitch
0.20"
Width
0.25"
Profile
XL
# of Teeth
212
# of Ribs
Material/Construction
Neoprene Rubber with Fiber Glass Cord
Other Parts Matching Profile XL
Item #
Description
TIMING BELT 50T
Profile
XL
Length
10.0"
Width
0.18"
Pitch
0.20"
Teeth
50
Ribs
Material
Description
TIMING BELT 50T – 3/16″ WIDE
10.0"
1.87"
0.20"
Teeth
50
Ribs
Material
TIMING BELT 50T
10.0"
0.25"
0.20"
URETHANE TIMING BELT
10.0"
0.25"
0.20"
10.0"
0.31"
0.20"
URETHANE TIMING BELT
10.0"
0.31"
0.20"
10.0"
0.37"
0.20"
10.0"
0.37"
0.20"
10.0"
0.50"
0.20"
10.0"
0.50"
0.20"
10.0"
0.62"
0.20"
10.0"
0.65"
0.20"
10.0"
0.68"
0.20"
10.0"
0.75"
0.20"
10.0"
0.75"
0.20"
10.0"
0.97"
0.20"
10.0"
1.00"
0.20"
10.0"
1.00"
0.20"
10.0"
10mm
0.20"
10.0"
1.12"
0.20"
10.0"
1.37"
0.20"
10.0"
1.40"
0.20"
10.0"
14.00"
0.20"
10.0"
14mm
0.20"
10.0"
1.50"
0.20"